Азербайджан

Історично Вірменія І Азербайджан здавна асоціювалися з Азією і Близьким Сходом. В останні роки деякі джерела вважають, що вони будуть більш тісно пов’язані з Європою на основі сучасних економічних і політичних тенденцій. Тобто обидва схожі на колишню країну СНД Грузію, нині входить до складу Європи. Ми рухаємося в цьому напрямку, намагаючись показати сучасні визначення, але в географії світу часто є багато відповідей (або думок) на те, що здається простим питанням. Перше київське бюро перекладів надає послуги перекладу на азербайджанську  мову з російського, українського та англійського, а також з інших мов.

Азербайджану, розташована на Західному березі Каспійського моря, знаходиться на перехресті між Сходом і Заходом. (Азія і Європа)

Azerbaijan

Це цінне географічне положення не залишилося непоміченим, і протягом століть боролися за контроль численні імперії, у тому числі Олександра Македонського, римлян, монгольського завойовника Чингісхана і Петра Великого.

Археологи вважають, що останкам людства, знайденим в Азербайджанській Азихской печері, більш мільйона років, і вони є найдавнішими з коли-небудь знайдених.

У 1030 році на території сучасного Азербайджану зародилася перша тюркська династія Газнавидов, за якої в 1300-х роках було держава Джалайридов.

Стан Jalayirids перебувала під владою Тимура, і приєднався до династії Ширваншахів під час війни проти Золотої Орди Тохтамиша.

Jalayirids був недовгим, після смерті Тимура, і два нових держави розробив конкурента Ширваншахов.

Незважаючи на це, Ширваншаха повернулися з великою автономією до 1539 року.

Після Ширваншахів з’явилося ще кілька династій, включаючи Сефевідів, Афшарів, Занда, а потім і Каджарів.

У період між падінням династії Занд і ранніми стадіями правління Каджаров виникли самоврядні ханства.

Ханства постійно брали участь у численних битвах на торгових шляхах між Центральною і Західною Азією, а в 1813 році були асимільовані в Російську Імперію.

Поряд з Вірменією і Грузією Азербайджан був інтегрований в Закавказьку СФСР після розпаду Російської імперії в ході Першої світової війни.

До 1918 року ЦФСР розпалася, і Азербайджан проголосив свою незалежність, ставши Азербайджанською Демократичною Республікою. У мусульманському світі це поставило їх як першу сучасну парламентську республіку.

Крім того, Азербайджан став першою мусульманською державою, яка проголосила рівність жінок і чоловіків у політичних правах-задовго до Великобританії і США.

Об’єднавшись у 1936 році в колишній Радянський Союз, Азербайджан продовжував процвітати, особливо під час Другої світової війни, де він грав центральну роль в енергетичній політиці Радянського Союзу.

Зокрема, Баку став важливим нафтовим ресурсом і поставляв більшу частину нафти Радянського Союзу.

Сьогодні нафтові родовища в Баку і навколо нього все ще процвітають, проте в екологічному плані Каспійське море страждає від супутнього забруднення.

Azerbaijan

На початку 1980-х років у Радянському Союзі почалися громадянські заворушення, і разом з Вірменією в 1991 році Азербайджан здобув незалежність.

У обох країн було мало часу святкувати, оскільки регіональні бої між Азербайджаном і Вірменією за контроль над землею закривавили обидві країни.

Нарешті, в 1994 році було досягнуто згоди про припинення вогню.

Сьогодні ця історична земля багата культурним розмаїттям, і більше 70 етнічних груп називають її своєю Батьківщиною.

Туризм є важливим фактором економіки Азербайджану, і країна сповнена незліченних природних і культурних місць для вивчення.